Al op jonge leeftijd werd er bij Ronald humor ontdekt. Hij bleek een zeer specifieke vorm te hebben: absurd, talig, en droog, soms op de rand van melig. Humor waar hij sindsdien mee heeft leren leven. Hij maakte er zelfs zijn vak van: ‘Door mijn humor zoveel mogelijk te delen, hoop ik dat er, juist ook in mijn publiek, mensen zullen zijn die erom kunnen lachen.’ Veelvoorkomende verschijningsvormen van Snijders’ humor zijn alliteratie aan het begin van deze zin, terloopse oneliners, andere liedjes, verknipte dialogen en nieuwe woorden.
Ronald Snijders werd onbekend met De alfabetweter en De AlfabetBeter, zijn zelfverzonnenwoordenboeken met Fedor van Eldijk, evenals Een normaal boek, Een ander Boek en recentelijk Geen Boek.
Leven met humor is Snijders’ zevende onemanshow.
De pers over zijn vorige voorstelling Als Mens
“Snijders heeft zijn absurdistische repertoire verrijkt met glimmende ernst wat hem nóg beter maakt” – Scènes ****
“Werkelijk briljant” – TheaterParadijs *****
“Een van zijn beste voorstellingen” – de Volkskrant ****
“De artiest Snijders blijkt precies te weten wat hij doet (…) en levert een fijne, grappige, rijke, goed geconstrueerde voorstelling af.” – Theaterkrant
Vrijdagavond 11 september staat Ronald Snijders op zijn vertrouwde podium met zijnspiksplinternieuwe programma op onze historische planken. Ook zaterdagavond 12 september kunt u hem in het Schiller Theater “PLACE ROYALE” bewonderen.
Schiller Theater Place Royale